Autor

Narodil jsem se koncem 80. let v Plzni, základ mého vzdělání poskytl Kapesní atlas světa po tátovi z roku 1961. Studoval jsem kde co, výsledkem je, že nic neumím pořádně. Jsem v zásadě samouk a diletantství jsem dával vždy přednost před řádným poučením. Díky fascinaci omšelými zažloutlými knihami s podivnými znaky na obálce psanými ve fraktur-písmu jsem se dal na studium archeologie, naučil se německy a přelouskal německé romantiky a starožitníky 19. století. Nic objevného, co by ve mně zanechalo hlubší duchovní usazeninu, jsem v nich neobjevil, a tak jsem se v roce 2011 dal na studium arabštiny a Blízkého východu.

V tu dobu jsem se trochu pohyboval za hranicemi na archeologických výzkumech a četl Reného Guénona a Oswalda Spenglera. Prvního uctívám, druhého ctím.

Posléze jsem přibral dějiny románské a islámské architektury a neformálně i filosofii u Jiřího Fuchse. Nakonec jsem na moderní vědu jako celek zanevřel, velkorysou nabídku doktorského stipendia kdesi na horním toku Rýna teatrálně odmítl a cítil se jako Faust: steh ich nun, ich armer Tor, und bin so klug als wie zuvor.... Tedy včetně závěru …es möchte kein Hund so länger leben, drum hab ich mich der Magie ergeben.

Od té doby se zabývám obskurními vědami, které normálního člověka nemohou zajímat: tradičními genealogiemi, chaldejskými cyklickými naukami, itineráři do jiných světů, textologií Nového zákona a nejnověji i řeckou patristikou, zejména Klémentem z Alexandrie a Origénem.

V roce 2016 jsem se oženil a začal vymýšlel, čím se budu živit, až budu velký, neboť mé měsíční výdaje přesáhly patnáct stovek měsíčně. Dospěl jsem k přesvědčení, že nejlépe bude udělat si učitelskou bumážku pro třetí stupeň a zašít se jako stárnoucí učitel přírodních věd ve dvacet let starém vypelichaném svetru někde na maloměstském gymnáziu. Což je tedy i mé současné hlavní zaměstnání, přestože reálně nás živí spíše vedlejší tlumočnická činnost pro německý korporát.

V roce 2019 jsem se pod vlivem Reného Guénona a svých slovenských přátel obrátil k východní orthodoxii a stal se ze mě mimořádně protivný pravoslavný fundamentalista. Na struktuře publikovaných příspěvků je to snad i vidět.

Většinu volného času sedím doma a buďto cvičím ve smyslu hésychia či askésis, nebo se nalévám kávou a něco si studuji.